Ajax-Sarkkirannan joukkueiden vastuuvalmentajat kaudella 2021-2022!
Ajax-Sarkkiranta ryJulkaistu: 10.09.2021 12.46

Ajax-Sarkkirannan joukkueiden vastuuvalmentajat kaudella 2021-2022!

Uusi kausi lähestyy ja sen suunnittelu on jälleen astetta pitemmällä! Ajax on sitoutunut takaamaan kilpailun ja harrastamisen mahdollisuuden jokaiselle jäsenelleen erinomaisessa toimintaympäristössä, johon kuuluvat Kurikkahaantien harjoitushalli sekä Ojan Rauta Areena, jonka yhteyteen valmistuu urheilutalo pelaajille ja vanhemmillekin kohdennettuine palveluineen. Panostamme valmennuksen laatuun ja kehitämme valmentajiamme seuran osaavien valmennus- ja nappulapäälliköiden tukemana. Huolehdimme myös joukkueiden taustatiimien toiminnan laadusta ja kehittämisestä. Niin joukkueiden kuin seurojenkin välisellä yhteistyöllä varmistamme jokaiselle pelaajalle parhaan mahdollisen ympäristön kehittyä.

Tervetuloa maksuttomalle 3 viikon kokeilujaksolle ottamalla yhteyttä joukkueenjohtajaan tai toiminnanjohtajaan alla olevilla yhteystiedoilla!

Jos taas etsit loistavaa ympäristöä toteuttaa itseäsi valmentajana, ota yhteys toiminnanjohtajaan:

Toiminnanjohtaja Antti Kiviniemi, antti.kiviniemi@ajaxsarkkiranta,fi, p. 050 321 9980

Joukkueet ja vastuuvalmentajat kaudella 2021-2022

BP: Jari Tikkanen (UEFA C)

Joukkueenjohtaja Erkki Heikkilä erkki.heikkila@hotmail.com, p. 0445567376

P07: Julkistetaan myöhemmin

Joukkueenjohtaja Erkki Heikkilä erkki.heikkila@hotmail.com, p. 0445567376

P08: Julkistetaan myöhemmin

Joukkueenjohtaja Heikki Romppainen heikki.romppainen@elisanet.fi, p. 0504868179

P09: Ville Rautio (UEFA C)

Joukkueenjohtaja Keijo Penttilä kepe.ajaxp09@gmail.com, p. 0408033871

P10: Mikko Väänänen (UEFA B)

Joukkueenjohtaja Juha Rautakoski juha.rautakoski@hotmail.com, p. 0409132752

P11: Juho Jaakola (UEFA B)

Joukkueenjohtaja Tiina Jarva tiina.jarva16@gmail.com, p. 0407781561

P12: Antti-Juhani Koirikivi(UEFA C)

Joukkueenjohtaja Risto Haapalainen risto.haapalainen@dnainternet.net, p. 0447033424

Joukkueenjohtaja Hanna Kangas hannamkangas@gmail.com, p. 0407209628

P13: Jarkko Lotvonen (UEFA B)

Joukkueenjohtaja Veli-Matti Aula, veli-matti.aula@k-market.com, p. 0401476888

P14: Joona Virkkala, Katri Huotari (FVS)

Joukkueenjohtaja Tony Ojanperä tony.ojanpera@habita.com, p.0504200729

Joukkueenjohtaja Hannele Räsänen hannele.rasanen@yahoo.com, p. 0407594542

P15: Aki Vehkaoja (UEFA C)

Joukkueenjohtaja Jarkko Nikkinen jarkkonik@hotmail.com, p. 0404108623

P16: Julkistetaan myöhemmin

Joukkueenjohtaja Emilia Huotari, emiliahuotari2@gmail.com, p. 0405764104

Joukkueenjohtaja Suvi Koskela, suvi.e.koskela@gmail.com, p. 040 5657972

T08: Toni Kinnunen (UEFA B)

Joukkueenjohtaja Annukka Juntunen, ansku.juntunen@live.com, p. 0456744066

T09: Harri Panula (SPL C+)

Joukkueenjohtaja Mikko Määtänniemi, mikko.maatanniemi@gmail.com , p. 0403443636

T10/11: Petri Turunen (VAT, D-taso)

Joukkueenjohtaja Teemu Kelloniemi teemu.kelloniemi@gmail.com, p. 0405158869

Joukkueenjohtaja Toni Kumpuvaara kumpuvaara@gmail.com

T12: Kari Huotari, Jarmo Pärkkä (FVS/IVK)

Joukkueenjohtaja Pauliina Siika-aho pauliinar@hotmail.com, p. 0403506460

T13: Mervi Meriruoko, Jukka Piiroinen (FVS)

Joukkueenjohtaja Minna Juopperi minna15@hotmail.com, p. 0456371555

T14: Pasi Takalo (UEFA C)

Joukkueenjohtaja Johanna Turunen johanna.turunen1@gmail.com, p. 0400812850

T15: Petra Vecernikova

Joukkueenjohtaja Elli Luotola, p. 0400 198953

T16: Tony Ojanperä, Kaisa Pahkasalo, Ville Vuotso, Riikka Hyvönen

Joukkueenjohtaja Anni Haaranen anni.o.haaranen@gmail.com, p. 0400 990 018

Miehet: Antti Kiviniemi (UEFA B)

Joukkueenjohtaja Juha Myllyaho juha.myllyaho@luukku.com, p. 0405021407

Naiset/BP: Jani Mustakangas

Joukkueenjohtaja Sanna Keränen sanna.keranen@hotmail.fi, p. 0442405022

Easyfutis T06-08: Petri Turunen (VAT, D-taso)

Joukkueenjohtaja Katariina Walker easyfutist0610@gmail.com, p. 0414409222

Easyfutis T09-11: Petri Turunen (VAT, D-taso)

Joukkueenjohtaja Katariina Walker easyfutist0610@gmail.com, p. 0414409222

Easyfutis P06-08: Petri Turunen (VAT, D-taso)

Toiminnanjohtaja Antti Kiviniemi antti.kiviniemi@ajaxsarkkiranta.fi, p. 0503219980

Easyfutis P09-11: Petri Turunen (VAT, D-taso)

Toiminnanjohtaja Antti Kiviniemi antti.kiviniemi@ajaxsarkkiranta.fi, p. 0503219980

Maradonnat (naisten harraste): Petri Turunen (VAT, D-taso)

Joukkueenjohtaja Katta Siltavirta katta.siltavirta@gmail.com, p. 0405274791

Äijä-Easy

Joukkueenjohtaja Ari Pesonen aripeson@gmail.com, p. 0408058363

Pikku-Easy: Antti Kiviniemi (UEFA B)

Joukkueenjohtaja Johanne Kehusmaa, kehusmaanjohanna@gmail.com, p. 0405148434