Ajax vietti kauden 2020-2021 päättäjäisiä Ojan Rauta Areenalla!
Ajax-Sarkkiranta ryJulkaistu: 21.10.2021 09.58

Ajax vietti kauden 2020-2021 päättäjäisiä Ojan Rauta Areenalla!

Ajax-Sarkkirannan kauden 2020-2021 päätösjuhlaa vietettiin Ojan Rauta Areenalla ja Hugon Hilima kahvla-ravintontolassa uudessa urheiluklubitalossa. Ajaxlaisilla sydämmillä varustetut pelaajat ja toimihenkilöt astuivat halliin vuorollaan palkittaviksi ansaitusti muistolaatoilla, joukkue- ja seurapalkinnoilla.Jos olit estynyt saapumasta tilaisuuteen voit kysyä vuosimuistoa tai palkintoasi joukkueenjohtajaltasi tai seuran toimistolta. Ja jos haluat palata päättäjäistunnelmiin se onnistuu tästä.

Kiitokset kaikille hienosta kaudesta ja menestystä tulevaan!

Menestyneet joukkueet Palloliiton sarjoissa:

Ajax P08: Pronssia P13 Ykkösessä

Ajax P09: Pronssia P12 Ykkösessä

Ajax T0809: Kaleva cup mestaruus (T09), Liiga Pohjoisen mestaruus (ONS 08 YJ)

Palkitut

Taistelija Kehittynein Harjoittelija
Miehet Rasmus Knuutila Jaakko Karjalainen Eetu Terho
P0607 Tuomas "Suisto" Suistio Noel "Noksu" Törmänen Leevi "Takavasara" Koivujärvi
P08 Santeri Vaihoja Eelis Taavettila Rasmus Väänänen
P09 Eemeli Ukkola Justus Montell Eelis Sorvisto
P10 Jarkko Ojantakanen Juho Kurtti Viljami Leinonen
P11 Aamos Kaiponen Väinö Juntunen Oliver Isojärvi
P12 Aatu Kiviniemi Viljo Aitjärvi Topi Jaatinen
P13 Joosa Kortekangas Oiva Isojärvi Eeli Keskitalo
P14 Samuel Virkkala Albert Kaikkonen Lauri Tornberg
P15 Eetu Turunen Oiva Marjala Miro Mattila
Easyfutis Pojat Nikolas Suonperä Leo Bisi Dahir Yaqob
Äijä-Easy Jukka Piiroinen Kimmo Väänänen Jarmo Pärkkä
P10 Ajax Kiekko-Laser Päivitetään myöhemmin
Naiset/BT Petra Vecernikova Pihla Pääkkönen Olivia Seppänen
T0809 Heini Lehtomaa Petra Kinnunen Maija Böök
T1011 Alisa Karvonen Ronja Kumpuvaara Emma Repo
T1213 Sofia Pelkonen Nella Ojala Iida-Sofia Sipilä
T1415 Anni Hakkarainen Aada Pulkkinen Aada Sikkilä
Easyfutis Tytöt 06-08 Elviira Sanaksenaho Enna Heikkilä Eveliina Karjalainen
Easyfutis Tytöt 09-11 Hertta Haverinen Silva Hautala Sofia Kovalainen
Maradonnat Minna Kujala Emma Mannikainen Katta Siltavirta
VUODEN MAALIVAHTI Oliver Teriö
VUODEN POIKAPELAAJA Eetu Rauhala
VUODEN TYTTÖPELAAJA Emilia Pulkkinen
KARIN PYTTY (lupaava nuori pelaaja) Minttu Myllyaho
KAUDEN TEEMAPALKINTO Matalankynnyksen toiminta: Petri Turunen, Susanna Fisk, Camilla Mellenius
10V AJAXISSA Jaakko Karjalainen, Eetu Tikkanen, Miika Haapakoski, Joona Liikanen, Lauri Raappana
VUODEN VALMENTAJA (pojat) Jari Tikkanen
VUODEN VALMENTAJA (tytöt) Jani Mustakangas
JALLUN PYSTI (merkittävä seuran eteen tehty työ) Katta Siltavirta: Pitkäaikainen jojo-työskentely, nykyaikaisen viestinnän kehittäminen
VUODEN JOUKKUE (kiertopalkinto) T0809: Historiallinen Kaleva cup mestaruus, ONS 08 YJ Liiga Pohjoisen mestaruus
KUNNIAPUHEENJOHTAJA Tero Vedenjuoksu


P16

T16

T1415


P15


P14


P13

T1213

T1011

P12

P11

T0809


P10

P09

P0607


P08

Easyfutis Tytöt

Naiset/BT