Ajax-Sarkkirannan joukkueiden vastuuvalmentajat kaudella 2022-2023!
Ajax-Sarkkiranta ryJulkaistu: 31.10.2022 09.00

Ajax-Sarkkirannan joukkueiden vastuuvalmentajat kaudella 2022-2023!

Uusi kausi lähestyy ja sen suunnittelu on jälleen astetta pitemmällä! Ajax on sitoutunut takaamaan ympärivuotisen kilpailun ja harrastamisen mahdollisuuden jokaiselle jäsenelleen erinomaisessa toimintaympäristössä, johon kuuluvat Kempeleen kunnan ulkokenttien lisäksi Kurikkahaantien harjoitushalli sekä Ojan Rauta Areena, jonka yhteyteen valmistui urheilutalo pelaajille ja vanhemmillekin kohdennettuine palveluineen. Panostamme valmennuksen laatuun ja kehitämme valmentajiamme seuran osaavien valmennus- ja nappulapäälliköiden tukemana. Huolehdimme myös joukkueiden taustatiimien toiminnan laadusta ja kehittämisestä. Niin joukkueiden kuin seurojenkin välisellä yhteistyöllä varmistamme jokaiselle pelaajalle parhaan mahdollisen ympäristön kehittyä kohti omaa huippuaan!

Tervetuloa maksuttomalle 3 viikon kokeilujaksolle täyttämällä tämä lomake tai ottamalla yhteyttä joukkueenjohtajaan tai toiminnanjohtajaan alla olevilla yhteystiedoilla!

Jos taas etsit loistavaa ympäristöä toteuttaa itseäsi valmentajana, ota yhteys toiminnanjohtajaan:

Toiminnanjohtaja Antti Kiviniemi, antti.kiviniemi@ajaxsarkkiranta,fi, p. 050 321 9980

Joukkueet ja vastuuvalmentajat kaudella 2022-2023

BP1 (2006): Jari Tikkanen (UEFA C)

Joukkueenjohtaja Mikko Määtänniemi, mikko.maatanniemi(at)gmail.com , p. 0403443636

Valmennuksen tuki Mikko Väänänen (UEFA B) mikko.vaananen(at)ajaxsarkkiranta.fi, p. 050 3213618

BP2 (2007): Risto Ylitarvas (D-taso)

Joukkueenjohtaja Katja Kaikkonen katja.kaikkonen(at)gmail.com, p. 0405121674

Valmennuksen tuki Mikko Väänänen (UEFA B) mikko.vaananen(at)ajaxsarkkiranta.fi, p. 050 3213618

P08 ja P09 (2008 ja 2009): Banywesize Aganze (UEFA B), P09 peli- ja harjoitusryhmävastaava Petri Mörönen (UEFA C 2022)

Joukkueenjohtaja (P08) Heikki Romppainen heikki.romppainen(at)elisanet.fi, p. 0504868179

Joukkueenjohtaja (P09) Keijo Penttilä kepe.ajaxp09(at)gmail.com, p. 0408033871

Valmennuksen tuki Mikko Väänänen (UEFA B) mikko.vaananen(at)ajaxsarkkiranta.fi, p. 050 3213618

P10: Antti-Juhani Koirikivi (UEFA C), Mikko Väänänen (UEFA B)

Joukkueenjohtaja Juha Rautakoski juha.rautakoski(at)hotmail.com, p. 0409132752

P11: Ville Rautio (UEFA B 2022), Juho Jaakola (UEFA C)

Joukkueenjohtaja Laura Träff lauratraff(at)gmail.com, p. 0443319624

Valmennuksen tuki Mikko Väänänen (UEFA B) mikko.vaananen(at)ajaxsarkkiranta.fi, p. 050 3213618

P12: Julkistetaan myöhemmin Toistaiseksi valmennuksesta vastaavat Antti-Juhani Koirikivi ja Mikko Väänänen

Joukkueenjohtaja Risto Haapalainen risto.haapalainen(at)dnainternet.net, p. 0447033424

Joukkueenjohtaja Riikka Ahola riikka.j.ahola(at)gmail.com, p. 0405096451

Valmennuksen tuki Mikko Väänänen (UEFA B) mikko.vaananen(at)ajaxsarkkiranta.fi, p. 050 3213618

P13: Jarkko Lotvonen (UEFA B)

Joukkueenjohtaja Veli-Matti Aula, veli-matti.aula(at)k-market.com, p. 0401476888

P14: Joona Virkkala (FVS), Katri Huotari (IVK)

Joukkueenjohtaja Niina Somppi niina.somppi(at)gmail.com, p. 0443112001

Joukkueenjohtaja Hannele Räsänen hannele.rasanen(at)yahoo.com, p. 0407594542

Valmennuksen tuki Jarkko Lotvonen (UEFA B) jarkko.lotvonen(at)ajaxsarkkiranta.fi, p. 044 3548499 ja ikäluokkavastaava Harri Panula (UEFA B)

P15: Aki Vehkaoja (UEFA C)

Joukkueenjohtaja Ville Sulkala ville.sulkala(at)gmail.com, p. 0405928792

Valmennuksen tuki Jarkko Lotvonen (UEFA B) jarkko.lotvonen(at)ajaxsarkkiranta.fi, p. 044 3548499

P16: Laura Lindholm (FVS), Laura Sassi

Joukkueenjohtaja Emilia Huotari, emiliahuotari2(at)gmail.com, p. 0405764104

Joukkueenjohtaja Suvi Koskela, suvi.e.koskela(at)gmail.com, p. 040 5657972

Valmennuksen tuki Jarkko Lotvonen (UEFA B) jarkko.lotvonen(at)ajaxsarkkiranta.fi, p. 044 3548499

P17: Julkistetaan myöhemmin

Toiminnanjohtaja Antti Kiviniemi antti.kiviniemi(at)ajaxsarkkiranta.fi, p. 0503219980

Valmennuksen tuki Jarkko Lotvonen (UEFA B) jarkko.lotvonen(at)ajaxsarkkiranta.fi, p. 044 3548499

C-tytöt (2008-2009): Harri Panula (UEFA B)

Joukkueenjohtaja Mikko Määtänniemi, mikko.maatanniemi(at)gmail.com , p. 0403443636

Valmennuksen tuki Ilkka Marttila (UEFA PRO)

T10/11: Petri Turunen (VAT, UEFA C 2022)

Joukkueenjohtaja Teemu Kelloniemi teemu.kelloniemi(at)gmail.com, p. 0405158869

Valmennuksen tuki Ilkka Marttila (UEFA PRO)

T12: Jarmo Pärkkä (IVK)

Joukkueenjohtaja Keijo Heikkinen keijo.heikkinen(at)wella.com p. 040505 8974

Valmennuksen tuki Petri Turunen (VAT, UEFA C 2022) petri.turunen(at)ajaxsarkkiranta.fi, p. 040 7294934

T13: Julkistetaan myöhemmin, valmennustiimissä Mervi Meriruoko (FVS), Jukka Piiroinen (FVS), Hannu Paananen, Sanna Yli-Kotila

Joukkueenjohtaja Piia Lahtela piia.annamaria.lahtela(at)gmail.com, p. 0456399554

Valmennuksen tuki Petri Turunen (VAT, UEFA C 2022) petri.turunen(at)ajaxsarkkiranta.fi, p. 040 7294934

T14: Pasi Takalo (UEFA C)

Joukkueenjohtaja Johanna Turunen johanna.turunen1(at)gmail.com, p. 0400812850

Valmennuksen tuki Petri Turunen (VAT, UEFA C 2022) petri.turunen(at)ajaxsarkkiranta.fi, p. 040 7294934

T15: Petra Vecernikova (FVS)

Joukkueenjohtaja Riku Laine riku.laine(at)easymove.fi, p. 0440706694

Valmennuksen tuki Petri Turunen (VAT, UEFA C 2022) petri.turunen(at)ajaxsarkkiranta.fi, p. 040 7294934

T16: Tony Ojanperä (FVS 2022), Riikka Hyvönen (FVS 2022)

Joukkueenjohtaja Anni Haaranen anni.o.haaranen(at)gmail.com, p. 0400 990 018

Valmennuksen tuki Petri Turunen (VAT, UEFA C 2022) petri.turunen(at)ajaxsarkkiranta.fi, p. 040 7294934

T17: Julkistetaan myöhemmin

Toiminnanjohtaja Antti Kiviniemi antti.kiviniemi(at)ajaxsarkkiranta.fi, p. 0503219980

Valmennuksen tuki Petri Turunen (VAT, UEFA C 2022) petri.turunen(at)ajaxsarkkiranta.fi, p. 040 7294

Miehet: Julkistetaan myöhemmin

Joukkueenjohtaja Juha Myllyaho juha.myllyaho(at)luukku.com, p. 0405021407

Valmennuksen tuki Mikko Väänänen (UEFA B) mikko.vaananen(at)ajaxsarkkiranta.fi, p. 050 3213618

Naiset/BP: Jani Mustakangas

Joukkueenjohtaja Sanna Keränen sanna.keranen(at)hotmail.fi, p. 0442405022

Valmennuksen tuki Antti Kiviniemi (UEFA B) antti.kiviniemi(at)ajaxsarkkiranta.fi, p. 050 3219980

Easyfutis T07-09: Petri Turunen (VAT, UEFA C 2022)

Toiminnanjohtaja Antti Kiviniemi antti.kiviniemi(at)ajaxsarkkiranta.fi, p. 0503219980

Easyfutis T10-12: Petri Turunen (VAT, UEFA C 2022)

Joukkueenjohtaja Kai Kivimäki kai.kivimaki(at)racefun.fi, p. 0407682628

Easyfutis P09-10: Antti-Juhani Koirikivi (UEFA C)

Joukkueenjohtaja Riku Hämeenniemi niemi78(at)hotmail.com, p. 040 682 2686

Easyfutis P11-12: Antti-Juhani Koirikivi (UEFA C)

Joukkueenjohtaja Essi Nenonen esssi00(at)gmail.com, p. 0465458446

Maradonnat (naisten harraste): Helge Halvari (FVS), Mikko Kivari

Joukkueenjohtaja Katta Siltavirta katta.siltavirta(at)gmail.com, p. 0405274791

Äijä-Easy käynnistyy kaudelle 2022-2023 kysynnän kasvaessa. Tiedustelut joukkueenjohtaja Ari Pesonen aripeson(at)gmail.com, p. 0408058363

Pikku-Easy (2013-2015): Camilla Mellenius, Juho Väisänen, Antti Kiviniemi (UEFA B)

Toiminnanjohtaja Antti Kiviniemi antti.kiviniemi(at)ajaxsarkkiranta.fi, p. 0503219980

Mini-Easy (2016-2019): Camilla Mellenius, Juho Väisänen, Antti Kiviniemi (UEFA B)

Toiminnanjohtaja Antti Kiviniemi antti.kiviniemi(at)ajaxsarkkiranta.fi, p. 0503219980