Ajax-Sarkkirannan joukkueisiin liittyminen jalkapallokoulujen jälkeen
20.6.2019 15:44 Uutiset / Ajax-Sarkkiranta ry

Tervetuloa mukaan Ajax-Sarkkirannan joukkueisiin! Huomioithan myös uudet joukkueemme!

Tästä uutisesta löydät ohjeet joukkueisiimme liittymisestä. Käytössämme on syksystä alkaen uusi tekonurmipohjainen jalkapallohalli Linnakankaalla, joten olosuhteet harrastukselle ovat loistavat ympäri vuoden! Neiisivujemme joukkueet välilehdeltä löydät vanhemmat juniori- ja aikuisjoukkueemme, niihin liittymistä voit tiedustella ko joukkueiden toimihenkilöiltä. Tässä alla jalkapallokouluikäisten joukkueeemme ja uudet perustettavat joukkueet...

Ole yhteydessä joukkueenjohtajaan ja sovi milloin menisit tutustumaan harjoituksiin. Kolme viikkoa voi käydä tutustumassa ilmaiseksi. Tämän jälkeen tulee tehdä päätös liittyykö joukkueeseen mukaan.

Yhteystiedot

Tytöt 2008-2009 Joukkueenjohtaja Juha Myllyaho juha.myllyaho@luukku.com p.040 502 1407

Pojat 2009 Joukkueenjohtajat Keijo Penttilä kepe.ajaxp09@gmail.com p.040 803 3871 ja Sami Elo eloajax09@gmail.com p.040 344 5009

Pojat 2007-2009 harrastejoukkue Harrastekoordinaattorit Antti-Juhani Koirikivi anttijuhani.koirikivi@gmail.com p.050 532 8266 ja Ville Rautio v.rautio12@gmail.com p.040 754 6635

Pojat 2010 Joukkueenjohtajat Esa Mänty emanty@gmail.com p.050 594 5055 ja Jyrki Isopoussu jyrkiisopoussu@hotmail.fi

Tytöt 2010-2011 Joukkueenjohtaja Toni Kumpuvaara kumpuvaara@gmail.com p.040 581 5326

Pojat 2011 Joukkueenjohtajat: Tiina Jarva tiina.jarva@edu.kempele.fi p.040 778 1561 ja Katja Rekilä katja.rekila@gmail.com p.045 135 8710.

Pojat 2012 Joukkueenjohtajat: Minna Koukkula minna.koukkula@gmail.com p.040 572 2279 Risto Haapalainen risto.haapalainen@dnainternet.net p. 044 703 3424

Tytöt 2012-2013 Joukkueenjohtaja: Laura Pökkylä laura.pokkyla@gmail.com p.044 297 0622

Pojat 2013 Joukkueenjohtajat: Lauri Anttila ajaxp13@ajaxsarkkiranta.fi ja Sanna Rinnekangas ajaxp13@ajaxsarkkiranta.fi p.050 491 7486.

Käynnistämme uudet joukkueet 2014-syntyneille pojille ja 2014-syntyneille tytöille. Kyseisten joukkueiden toiminta käynnistyy lapsi-vanhempi tutustumisjakson harjoituksilla. Tutustumisjakso on niin lapselle kuin vanhemmallekin ilmainen. Tutustumisjakson harjoitukset ovat Sarkkirannan vanhan hyppyrimäen montun nurmella (montun nurmi on tekonurmen vieressä tien toisella puolella) maanantaisin 5.8, 12.8 ja 19.8. Pojilla klo 17.15-18.15 ja tytöillä klo 18.15-19.15. Seuralta on järjestetty tapahtumiin valmennus ja harjoitteet ovat sellaisia mihin lapsi osallistuu vanhempansa kanssa. Lapsen rooli harjoituksessa on aktiivisempi. Voit ilmoittautua tutustumisjaksolle nettisivuillamme: https://ajaxsarkkiranta.jopox.fi/lomakkeet/8586/3c69ea1d-d053-46b8-b4fd-ec21ea9bd901

Tutustumisjaksolle osallistuvat lapset on seuran puolelta vakuutettu ryhmävakuutuksella. Mukaan tarvitset säänmukaiset urheiluvarusteet, jalkaan nappikset tai lenkkarit, juomapullon jossa vettä. Varaamme tapahtumiin palloja, mutta omankin pallon saa toki mukaan ottaa.

Lisätietoja P2014 ja T2014 joukkueista antaa Ajax-Sarkkirannan toiminnanjohtaja Arttu Kauppinen, arttu.kauppinen@ajaxsarkkiranta.fi p.050 307 3969 (lomalla 5.7-28.7.2019)

Lisäksi syksyllä käynnistyy 2015-2016 syntyneille perhefutis. Tästä informoimme lisää nettisivullamme elokuun aikana.


   
Lisää uutisia
Ajax-Sarkkiranta ry
«  Heinäkuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
 
Kategoriat